Yangın Alarm Sistemi

Yangın Alarm Sistemi

Yangın Alarm Sistemleri üretim yapılan iş yerleri, fabrikalar, tersaneler, hastaneler, kamu binaları, askeri alanlar ve üretim noktaları, ofisler ve mutlaka evlerimizde bulunması gereken önemli sistemlerin başında yangın alarm sistemleri gelmektedir. Yangın alarm sistemleri; doğası gereği belli bir sıcaklık yada belli bir duman seviyelerini algılayıp olası oluşabilecek tehlikeyi sezinleyip ilgili alarm sistemini devriyeye alıp  en hızlı müdahaleye ulaştıran sistem olmaktadır. Bu durumlarda yangın alarm sistemleri mal kayıplarını önlemekte ve bir çok zaman da da can kayıplarını da ortadan kaldırmaktadır. Yangın Alarm Sistemleri;  ana panel, siren, keyped ( tuş takımı) duman detektörü, yangın dedektörü, sıcaklık paneli ve sensörlerden oluşmaktadır. Yangın alarm sistemleri; sağlıklı çalışması ve beklenen performansı beklemek istiyorsak kaliteli ürün ve kaliteli montaja önem vermelisiniz.

Aksi takdirde yanlış bir yangın alarm sistemi ürünü büyük felaketleri önleyememekle birlikte bir çok mal ve can kayıplarını da önleyemeyecektir.  Yangın Alarm Sistemleri; bulunan tüm fiziki yapılar diğer yangın alarm sistemleri olmayan noktalardan daha korunaklı ve daha güvenilir yerlerdir. Çünkü doğru bir yangın alarm sistemleri birçok alanı koruma altına almış ve olası yangınlara en hızlı müdahale etmelerini sağlayacaklardır. Bu durumda olası yangınlara en hızlı müdahale ile gerek mal kayıpları gerek ise can kayıpları söz konusu olmayacak ve yangın büyümeden söndürülecektir. Bazı hızla yanabilen ürün üretilen fabrika ve üretim hanelerde yangın alarm sistemlerine su basıncı da kombine edilmiş belli bir sıcaklık ve olası yangın başlama anlarında su basıncını devriyeye alır yangına karşı anında müdahale başlamasını sağlayacaktır. Su basınç sistemleri yanmaya elverişli fabrikalar, insanların sürekli ikamet ettiği oteller alışveriş merkezleri ve buna benzer insan yoğunluğunun çok olduğu yerlerde kullanılmakta ve kullanılması tavsiye edilmektedir.

Eğer kullanmakta olduğunuz fiziki yapılarınızda; evleriniz, ofisiniz, fabrikanız, alış veriş merkeziniz, maden ocaklarınız da yangın alarm sistemleri kurulmuş ve montaj sonrası sağlıklı test etmiş iseniz bir çok alandan daha güvenilir bir fiziki yapıda yaşıyorsunuz demektir. Eğer insan yoğunluğunun çok olduğu yerlerde yaşıyor ve yangın durumlarda her hangi bir tedbir almamış iseniz bu güven anlamında eksik bir alanda yaşıyorsunuz demektir. Bu durumda olası tehlike anlarında büyük zararlarla karşılaşacağınızı şimdiden hatırlatmak istediğimizi söylemek durumdayız. Mutlaka yangın alarm sistemlerini montajını yaptırınız. Yangın alarm sistemleri mal kayıplarından öte canınızı da kısmen koruma altına alacağı şüphesizdir. Yangın alarm sistemleri ile tüm sormak istediğiniz sorularınız için şirketimiz Arisak  Bilişim ve Güvenlik Sistemleri ile temasa geçmenizi öneriyoruz.

Share this post


Powered by themekiller.com