IP Kamera Fiyatları

IP Kamera Fiyatları

IP Kamera Fiyatları

IP kameralar artık günümüzde bir çok yerde kullanılmaktadır. Internet Protocol kameraların kısaltılmış ismi olan ip kamera internet üzerinden görüntü almanızı sağlar. Piyasada farklı özelliklerde yüzlerce IP kamerası bulabilirsiniz. IP kamera sektörü taşıdıkları özellikler ve markalarına göre bunca değişik ürün gamına sahip olduğu için IP kamera fiyatlarıda aynı şekilde değişiklik gösterir. IP kameraların çalışabilmesi için içinde web serverin bulunması gerekir. Ip kameraları son kullanıcılar tarafından kolaylıkla monte edilebilir. Günümüzde bir çok ürünün içinde yer alan kullanma talimatları ile rahatlıkla kurulum yapılabiliyor. Aynı şekilde Ip kemaralarda bu şekilde kurulum yapılabilir. Ip kamerasının çalışması için elektrik ve internete ihtiyacı vardır. IP kamera fiyatları bu özelliklere göre de değişiklik gösterir. Ip kameralar kablosuz, kablolu veya 3G ile internete bağlanabilir. Kablolu bağlantıda ip kameranın ethernet girişinden kablo ile bağlantı yapılır. Bu modem çeşitleri diğerlerine göre biraz daha uygun fiyatlıdır. Kablosuz balantılarda ise modeminizin de kablosuz olması gerekmektedir.

En uygun yöntem kablolu bağlantı olmasına karşın en güvenli yöntemde aksine kablolu bağlantıdır. Çünkü kablosuz modemlerde bazen kopma porblemi yaşanabilmektedir. Aynı zamanda görüntüyü kaliteli alıp aktarabilmek için kablosuz ağ yapınızında kuvvetli olması gerekmektedir. Sinyal zayıf ise araya sinyal güçlendiriciler alınarak ip kamera sistemi desteklenmelidir.

IP kamar fiyatlarında en pahalı olan sistem ise 3G sistemi kurulan sistemlerdir. 3G sistemler bildiğiniz gibi cep telefonu operatörleri tarafından verilen bir hizmet ile sağlanmaktadır. 3G sistemler genelde internetin ulaşmadığı geniş alanlarlarda veya internet şebekesinin olmadığı yerlerde kullanılmaktadır. Aynı zamanda Ip kamera fiyatları bunların yanı sıra kullanılan merceğin durumuna görede değişir. Bazı alanlarda geniş açılı mercek kullanılma ihtiyacı duyulmaktadır. Genelde geniş alanlarda bu tarz kameralar kullanılır. IP kamera fiyatlarını araştırırken aynı zaman varsa ürün ile ilgili yorumlarıda takip etmenizde fayda vardır.

Share this post


Powered by themekiller.com